Jak zhubnout

12.11.2013 19:14

V tomto článku najdete základní rady jak zbubnout. Možná Vám článek pomůže zredukovat váhu, ale i třeba změní vaše dosavadní stravovací návyky. Věnujte prosím svých 5min na přečtení základních rad jak zhubnout a postupně se snažte dodržovat jednu radu po druhé. (nesnažte se zvládnout vše najednou! akorát Vás veliká změna odradí).jak zhubnout

Jak zhubnout rada č.:

  1. Pozdě večer nejezte: Pokud se vydatně najíte ráno, dopoledne a na oběd, jídlo před spaním můžete klidně vynechat. 2-3 hodiny před spaním už nejezte. (Pokud sportujete, dopřejte si proteinový nápoj). Toto bylo první pravidlo jak zhubnout!
  2. Menší porce 5-7x denně: Základní, velmi důležité a stále zmiňované pravidlo jak zhubnout! Urychlíte tím metabolické procesy, udržíte si stabilnější hladinu cukru a tím pádem nebude tolik myslet na dobroty.
  3. Pohyb je základ: Každý pohyb se počítá! Vynechte výtah a jděte po schodech. Ukliďte si dům. Zaparkujte auto dál od svého cíle. Dáveje si vyšší cíle a postupně trénujte svoje tělo.
  4. Chcete zhubnout? Dodržujte pitný režim: Ideální množství tekutin je 30-40ml na 1kg váhy. V případě dehydratace nedojde k odplavování škodlivin a člověk brzy pocítí únavu a bolest hlavy. Je dokázáno, že v případě dostatečné hydratace lze hubnout mnohem snadněji. Pozor na alkohol! v každém gramu alkoholu je 28kJ, jedná se o prázdné kalorie, které mohou za nárůst váhy. Je tedy jasné, že hubnutí zbytečně prodlužeje.
  5. Máte doma pilulky na hubnutí: Máteli něco podobného doma, tak to prosím vyhoďte do koše! Za pilulky na hubnutí opravdu nemusíte utrácet peníze. Pilulky na hubnutí Vám v žádném případě nepomohou, věnujte se raději svoji životosprávě a pohybu.
  6. Více zeleniny: Jak zhubout a ještě k tomu získat vitáminy! Zelenina je velice důležitá a tělu prospěšná. 300g je přibližné množství zeleniny na den. Ideální je zelenina syrová, dušená nebo připravovaná v páře. Naopak není vhodné zeleninu dlouhodobě tepelně zpracovávat (zničíte vitamíny) nebo smažení (zbytečně přidáváte tuky). 
  7. Jak zhubnout vs. sladkosti: Není tak těžké vzdát se sladkostí! Pokud to ale opravdu nevydržíte, můžete vyzkoušet plno zdravých pamlsků. Pokud chcete zhubnout, dejte si místo čokoládových pamlsků ovoce.
  8. Pozor na tučnost potravin: Místo mléka plnotučného si dejte mléko poloučné. Jogurty si vybírejte s tučností 2-3%, tvrdé sýry 20-30%, polotučný tvaroh a zakysané smetany 8-15%.
  9. Žvýkejte: V rámci hubnutí, je pro tělo lepší, přijímat veškerou potravu v kašovitém stavu. Snažte se žvýkat každé sousto minimálně 20-30x.

Pokud se ti článek jak zhubnout libil, sdílej ho prosím tlačítkem níže na Facebooku :-) Děkujeme.

 
 

Zpět

Jídelníček na hubnutí, psychická pohoda a pohyb = Efektivní hubnutí

jak zhunout metr

Místo vážení se měřte, nebo vnímejte svoje oblečení.

Kontakt

FitBox Kladno osobní tréninky
Dr. Vrbenského 33
Kladno
27201

775 05 88 78

maskot fitboxu kladno

Maskot FitBoxu Kladno ÁGNES